Jací jsou nejznámější mladí hokejisté v NHL?

Hrát hokej je pro mnoho mladíků skutečná pocta. O to více, pokud budou moci hrát ve světově nejznámější soutěži, kterou je přirozeně NHL. Podívejte se spolu se mnou na jednu z největších talentů, kteří si zde zahráli, a to ještě jako mladíci. Začnu jménem, kterým je Jakob Trouba, který má americké občanství. Ten nastupoval za tým Winnipeg Jets a nastřílel 18 branek a na 36 nahrál. Velmi dobře se dle mého názoru dařilo také Kanaďanovi, kterým je Morgan Rielly, nebo Finovi, jehož jméno zní Olli Määttä.

Jsou i další úspěšní mladíci

Výše jmenovaní mladíci nejsou samozřejmě jedinými. Na mém seznamu těch nejvýznamnějších nechybí například také Zemgus Girgensons. I když Lotyšsko nemá příliš úspěšných hokejistů. Tento se ve svém útlém věku dokázal prosadit a nasbíral celkem 54 kanadských bodů. Jenom o trochu lépe na tom byl třeba Seth Jones z USA, popřípadě také Ellias Linhelm ze Švédska, kterému se podařilo získat 62 kanadských bodů. Výše jmenovaných pět jmen jsou pro mě rozhodně dobří porci, kteří ukázali, že i v mladém věku se člověk dokáže prosadit, pokud na to má. Tím ale můj přehled nekončí.

Kdo dále stojí za zmínku?

Dalším jménem, které vám chci představit, je Hampus Linhdolm ze Švédska, který se blýskl v týmu Anaheim Ducks, kde nasbíral celých 70 kanadských bodů. Dobře se uvedl také Filip Forsberg ze stejné země, kterému se podařilo nasbírat o celých 10 kanadských bodů více, než jeho krajanovi. Tuto další představovanou trojici ukončuje jméno Alex Galchenyuk ze spojených států, který si při své premiéře oblékl dres Montrealu.

Koho považuji za nejlepšího?

To nej jsem si nechal na závěr. Daným jménem, které vám musím představit, je Sean Monahan, který pochází z Kanady. Ten si během své premiéry oblékl dres Calgary Flames. As v něm doslova dominoval. A to z toho důvodu, že jako útočník se rozhodně nebál. Nejenom, že dokázal během své kariéry vstřelit celých 59 branek, ale ještě dokázal na celkem 30 gólů přihrát. A to mu vyneslo nejenom 109 kanadských bodů, ale i to, že ho aktuálně musím dosadit do svého žebříčku na první místo. A to zaslouženě.